Will has logged 535 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gore Vidal: The United States of Amnesia

Gore Vidal: The United States of Amnesia

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Stuff'll Kill Ya!

This Stuff'll Kill Ya!

1971
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
Read the review Edit this entry  
26
Meet the Baron

Meet the Baron

1933
×
Read the review Edit this entry  
26
Idle Eyes

Idle Eyes

1928
×
Read the review Edit this entry  
25
Cry of the City

Cry of the City

1948
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
25
Early to Bed

Early to Bed

1928
×
Edit this entry  
25
Double Whoopee

Double Whoopee

1929
×
Edit this entry  
25
Dirty Pool

Dirty Pool

1970
×
Edit this entry  
24
The Captains

The Captains

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Fancy Lady

Fancy Lady

1971
×
Read the review Edit this entry  
23
Voices from Beyond

Voices from Beyond

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Audition

The Audition

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brink of Life

Brink of Life

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
19
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
Edit this entry  
16
Porky's

Porky's

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Read the review Edit this entry  
15
Cover Up

Cover Up

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
12
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
Read the review Edit this entry  
11
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Touch of Death

Touch of Death

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
Read the review Edit this entry  
09
Trancers

Trancers

1984
×
Read the review Edit this entry  
09
Lady Street Fighter

Lady Street Fighter

1981
×
Read the review Edit this entry  
09
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sinthia: The Devil's Doll

Sinthia: The Devil's Doll

1970
×
Read the review Edit this entry  
08
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roger Corman: Hollywood's Wild Angel

Roger Corman: Hollywood's Wild Angel

1978
×
Read the review Edit this entry  
07
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nekromantik

Nekromantik

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
Dennis Miller: Fake News, Real Jokes

Dennis Miller: Fake News, Real Jokes

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
A Feast of Man

A Feast of Man

2016
×
Edit this entry  
04
I'll Say She Is

I'll Say She Is

1931
×
Read the review Edit this entry  
03
Riot in Cell Block 11

Riot in Cell Block 11

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Healthy, Wealthy and Dumb

Healthy, Wealthy and Dumb

1938
×
Read the review Edit this entry  
02
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Copper Mountain

Copper Mountain

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry