Will has logged 41 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Django

Django

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
Meet the Spartans

Meet the Spartans

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Running Wild

Running Wild

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
Edit this entry  
29
Jane Austen's Mafia!

Jane Austen's Mafia!

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
The Round-Up

The Round-Up

1920
×
Read the review Edit this entry  
27
Manos Returns

Manos Returns

2018
×
Edit this entry  
27
Bruce's Fingers

Bruce's Fingers

1976
×
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Trigger, Jr.

Trigger, Jr.

1950
×
Read the review Edit this entry  
24
Skip Tracer

Skip Tracer

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zama

Zama

2017
×
Edit this entry  
22
House of Traps

House of Traps

1982
×
Edit this entry  
22
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Read the review Edit this entry  
21
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Canyons

The Canyons

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
Edit this entry  
15
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
Edit this entry  
14
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
Edit this entry  
14
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Welcome Home Brother Charles

Welcome Home Brother Charles

1975
×
Read the review Edit this entry  
13
Poison

Poison

1991
×
Edit this entry  
12
He Named Me Malala

He Named Me Malala

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
Edit this entry  
10
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
Little Godfather from Hong Kong

Little Godfather from Hong Kong

1974
×
Read the review Edit this entry  
08
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Goddess

The Goddess

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casanova's Big Night

Casanova's Big Night

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry