• The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

  • Tom & Jerry

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Don't Tell a Soul

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

  • Mulan

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Spy

    ★★★

  • Dolittle

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Abominable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★