• Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • 3022

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½