Sort by
  • Doctor Who: The Star Beast

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★

  • The Nun II

    ★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Passages

    ★★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★★

  • Eileen

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Fair Play

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Jill, Uncredited

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Smile

    ★★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Of an Age

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Funny Pages

    ★★★★