Sort by

vince has logged 345 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Edit this entry  
18
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
½
Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★½
Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
Edit this entry  
22
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Edit this entry  
19
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
17
Wedding Daze

Wedding Daze

2006
×
Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Bullet Head

Bullet Head

2017
×
Edit this entry  
10
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★½
Edit this entry  
31
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★
Edit this entry  
29
Role Models

Role Models

2008
×
★½
Edit this entry  
29
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry