Sort by

vince has logged 42 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Untrapped: The Story of Lil Baby

Untrapped: The Story of Lil Baby

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Intrusion

Intrusion

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry