• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Muhammad Ali

  • Schumacher

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★½

  • 9/11: I Was There

    ★★★½

  • Rise & Fall The World Trade Center

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★★

  • LuLaRich

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★½

  • America After 9/11

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • Surviving 9/11

    ★★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • CIA vs. Bin Laden: First In

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • How to Become a Tyrant

  • Stillwater

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Moby Doc

    ★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

  • F9

    ★★★

  • The Crime of the Century

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Day Sports Stood Still

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • The Last Cruise

    ★★★★

  • The Meaning of Hitler

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★½

  • The Inside Story

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • Supervillain: The Making of Tekashi 6ix9ine

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Celebrating America

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Tiger

    ★★★½