Sort by

Will has logged 542 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
Edit this entry  
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Conspiracy

Conspiracy

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Quake

The Quake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Congo

Congo

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
08
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
Edit this entry  
08
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
07
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Close-Up

Close-Up

1990
×
Edit this entry  
05
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
One of Us

One of Us

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry