Will has logged 66 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unparalleled Parking

Unparalleled Parking

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
To Fitness and Beyond

To Fitness and Beyond

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
De Palma

De Palma

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mifune: The Last Samurai

Mifune: The Last Samurai

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Party Central

Party Central

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Voyage to Italy

My Voyage to Italy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
2046

2046

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mission

The Mission

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Follow

The Follow

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry