shay has logged 14 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
23
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Savages

Savages

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry