Sort by

williamfaeleith has logged 17 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klown Forever

Klown Forever

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hotel New Hampshire

The Hotel New Hampshire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klown

Klown

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tarnation

Tarnation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Landlord

The Landlord

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Young Adam

Young Adam

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry