RSS feed for willipopilli
  • The Big Short

    ★★★★

  • Styx

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • Hamburger Gitter

    ★★★★

  • Im inneren Kreis

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Lifeboat

    ★★★½

  • Mid90s

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★★½

  • Inception

    ★★½

  • The Conversation

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★½