RSS feed for WillJo
  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Wendy

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • My Spy

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★★

  • Point Blank

    ★½

  • The Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½