RSS feed for WillJo

WillJo has logged 21 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★½
Edit this entry  
03
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Entourage

Entourage

2015
×
★½
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Edit this entry  
26
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★
Edit this entry  
15
I Hate Christian Laettner

I Hate Christian Laettner

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★★
Edit this entry