Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sharper

Sharper

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
Palm Trees and Power Lines

Palm Trees and Power Lines

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
15
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
At Midnight

At Midnight

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
House Party

House Party

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Last Seen Alive

Last Seen Alive

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
12
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Good House

The Good House

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cat Person

Cat Person

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry