Sort by

willmoviefan97 has logged 33 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★½
Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Edit this entry