Sort by

willmoviefan97 has logged 644 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flag Day

Flag Day

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie

Boogie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
City of Lies

City of Lies

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry