Sort by

willmoviefan97 has logged 50 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Champions

Champions

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
Pinball: The Man Who Saved the Game

Pinball: The Man Who Saved the Game

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
★★
Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Children of the Corn

Children of the Corn

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tetris

Tetris

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Son

The Son

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basically

Basically

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
09
On a Wing and a Prayer

On a Wing and a Prayer

2023
×
★½
Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Air

Air

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry