Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Are You Okay?

Are You Okay?

2021
×
Edit this entry  
20
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
I Don't Know How She Does It

I Don't Know How She Does It

2011
×
★★½
Edit this entry  
19
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Edit this entry  
01
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When in Rome

When in Rome

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2012

2012

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mickey Saves Christmas

Mickey Saves Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Allegiant

Allegiant

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry