Sort by

angela has logged 31 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sweater

The Sweater

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Healer

The Healer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry