• The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Soul

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Uncle Drew

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Super Troopers 2

  • Blockers

  • Game Night

  • I Can Only Imagine

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Black Panther

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

  • Daddy's Home 2

  • Paddington 2

  • Justice League

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★½

  • Lady Bird

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Logan Lucky

  • The Emoji Movie

  • Dunkirk

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

  • Fist Fight

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • The Big Sick

  • Why Him?