• Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Don't Make Me Go

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Our Father

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Chickenhare and the Hamster of Darkness

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Janes

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Found

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Kandis For Life

    ★★★

  • Help

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Nothing to Laugh About

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★