Billy Wilson has logged 27 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek

2020
×
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry