Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Pathaan

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Lost Love

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Bros

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Trenque Lauquen

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Athena

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • A Couple

    ★★★★

  • When the Waves Are Gone

    ★★★★½

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★

  • To My Nineteen-Year-Old Self

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Nope

    ★★★★

  • A Tale of Filipino Violence

    ★★★★

  • Ms. Marvel

  • Irma Vep

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Close

    ★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Tori and Lokita

    ★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Joyland

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fast & Feel Love

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • RRR

    ★★★★½

  • Actually...

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • Hypernormality

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Small, Slow But Steady

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Passengers of the Night

    ★★★½

  • Before, Now & Then

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • The Territory

    ★★★★★

  • Starfuckers

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★