wilson has logged 27 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Alps

Alps

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts

Ed Sheeran: Jumpers for Goalposts

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adele at the BBC

Adele at the BBC

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry