wilson has logged 43 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Siao Yu

Siao Yu

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Brimstone & Glory

Brimstone & Glory

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hud

Hud

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Homework

Homework

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Forest: Winter/Spring

Little Forest: Winter/Spring

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ballet

Ballet

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

Ruined Heart: Another Love Story Between a Criminal & a Whore

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamay Umeng

Mamay Umeng

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sada

Sada

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★½
Edit this entry  
12
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boxing Gym

Boxing Gym

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Belfast, Maine

Belfast, Maine

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
My First Film

My First Film

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rope

The Rope

1985
×
Edit this entry  
08
A Camel

A Camel

1981
×
Read the review Edit this entry  
08
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Badou Boy

Badou Boy

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Touching the Skin of Eeriness

Touching the Skin of Eeriness

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Near Death

Near Death

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Counterfeit Kunkoo

Counterfeit Kunkoo

2018
×
Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ping Pong the Animation

Ping Pong the Animation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry