wilson has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Utopia

Utopia

1976
×
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Anita

Anita

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Girl Who Conquered Time

The Little Girl Who Conquered Time

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hottest August

The Hottest August

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sewing Woman

Sewing Woman

1982
×
Edit this entry  
07
Ema

Ema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bombay

Bombay

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pola X

Pola X

1999
×
★★
Read the review Edit this entry