• No Time to Die

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • Quiz

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Colette

  • The Photograph

    ★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★½

  • Do Not Split