winford has logged 12 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry