• Luca

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Fall

  • The Addams Family

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Nimic

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Annabelle Comes Home

  • Toy Story 4

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Knot/Not

  • Just 6.5

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Ant Head

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

  • Smallfoot

  • The Old Man & the Gun

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Incredibles 2

  • Tag

    ★★

  • Climax

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

  • Hattrick

  • Enough

  • Tomb Raider

  • E

  • Sheeple

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★

  • Justice League

  • It

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Transformers: The Last Knight

  • Rough Night

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Cars 3

    ★★

  • Tehran Taboo

  • Okja

    ★★

  • I Am Heath Ledger

    ★★★

  • The Fate of the Furious

  • Louis C.K. 2017

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Kong: Skull Island

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • David Bowie: The Last Five Years

    ★★★★

  • Moana

  • Trolls