• Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Moana

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War