Sort by
  • Barbie

    ★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • The Lesson

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

  • You Hurt My Feelings

    ★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Disenchanted

  • Enola Holmes 2

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★½

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

  • The Sea Beast

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

    ★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Fresh

    ½

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Encanto

  • Diana: The Musical

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Cinderella

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Vivo

  • Jungle Cruise

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Annette

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Passing

  • The Dig

  • Happiest Season

  • Mank

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Shiva Baby