Sort by

Erin has logged 174 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mascots

Mascots

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Monster

Monster

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moment by Moment

Moment by Moment

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Women Without Men

Women Without Men

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Postmodern Life of My Aunt

The Postmodern Life of My Aunt

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freightened: The Real Price of Shipping

Freightened: The Real Price of Shipping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Medea

Medea

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boy in the Plastic Bubble

The Boy in the Plastic Bubble

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Piano

The Piano

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yentl

Yentl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
removed

removed

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Illusions

Illusions

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Here and Elsewhere

Here and Elsewhere

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chasing Coral

Chasing Coral

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry