Sort by

witchhaus has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
Edit this entry  
27
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
19
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
Edit this entry  
15
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
13
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Belly

Belly

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
National Treasure

National Treasure

2004
×
Edit this entry  
04
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
Edit this entry  
29
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
Edit this entry  
27
Jackie

Jackie

2016
×
Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
Read prior review Edit this entry  
25
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
Read the review Edit this entry  
23
In Order Not to Be Here

In Order Not to Be Here

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Unknown

Unknown

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rogue

Rogue

2020
×
Edit this entry  
17
Beautiful Dreamer: Brian Wilson and the Story of Smile

Beautiful Dreamer: Brian Wilson and the Story of Smile

2004
×
Edit this entry  
17
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Edit this entry  
12
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

1972
×
Read the review Edit this entry  
01
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Post Mortem

Post Mortem

2010
×
Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
Read the review Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry