Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • The Price of Glee

    ★★½

  • M3GAN

  • Halloween Ends

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

  • Scream

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Come from Away

    ★★★★

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

  • Great White

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Stuck

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Detroit Evolution

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Maggie Simpson in

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • All Time Low - It’s Still Nothing Personal

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • School of the Damned

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • In the Tall Grass

  • National Theatre Live: Fleabag

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½