Sort by

Cindy has logged 71 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Current Occupant

The Current Occupant

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Phobias

Phobias

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barefoot

Barefoot

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Book of Love

Book of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Our Father

Our Father

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Compliance

Compliance

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry