• Squid Game

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Nobody

    ★★★

  • Firebird

    ★★★★

  • Paper Lives

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Given

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • his

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Little Women

  • Miracles Of Love

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Better Days

  • Miracle in Cell No. 7

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Noah Land

  • Avengers: Endgame

  • The Act

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • One Love

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Müslüm

  • Astral

  • Beautiful Boy

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★½

  • Suspiria

  • The White Crow

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

  • Capernaum

  • Burning

  • Shoplifters

  • Climax

    ½

  • Avengers: Infinity War

  • Persona

  • Love, Simon

  • Mortal World

    ★★½

  • Butterflies

    ★★★