Sort by

Hannah has logged 212 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silverado

Silverado

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
04
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
Read the review Edit this entry  
07
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coven

Coven

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Deadpool

Deadpool

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry