Sort by

Will Kronzer has logged 278 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
31
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Doll's House

A Doll's House

1973
×
★★½
Edit this entry  
17
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boat

Boat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
½
Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry