Sort by

Will Kronzer has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ernest Green Story

The Ernest Green Story

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry