Sort by

Will Kronzer has logged 35 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Report

Report

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mostly Martha

Mostly Martha

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dear America: Letters Home from Vietnam

Dear America: Letters Home from Vietnam

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Longbox Breakup

Longbox Breakup

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
28 Days

28 Days

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
Edit this entry  
14
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Land Without Bread

Land Without Bread

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry