Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Quicksand

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Bank of Dave

    ★★★

  • Kaleidoscope

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Shadows: The Making Of Nope

    ★★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★½

  • Day Shift

    ★½

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Living

    ★★★½

  • Stay Close

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

    ★★★½