Sort by

Will has logged 119 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
24
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry