Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Halmeoni

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Dolly Parton's Mountain Magic Christmas

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★½

  • Groot's Pursuit

    ★★★★

  • The Little Guy

    ★★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Magnum Opus

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★★

  • Betty White: A Celebration

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • The Ants and the Grasshopper

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Gather

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Harriet

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Frost Bite

    ★★★½