Sort by

William has logged 12 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry