Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sliver

Sliver

1993
×
★★
Edit this entry  
29
Killing Me Softly

Killing Me Softly

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Cave

The Cave

2005
×
★½
Edit this entry  
25
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★
Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

1954
×
★★½
Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Niagara

Niagara

1953
×
★★★
Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Edit this entry  
27
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
27
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★½
Edit this entry  
26
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Intruder

Intruder

1989
×
★★
Edit this entry  
25
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Edit this entry  
23
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
Edit this entry  
19
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★½
Edit this entry  
19
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Species II

Species II

1998
×
★★½
Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Edit this entry  
15
Species

Species

1995
×
★★
Edit this entry  
15
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Edit this entry  
13
Cold Prey

Cold Prey

2006
×
★★½
Edit this entry