wlIdatheart has logged 506 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Z

Z

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
½
Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★½
Edit this entry  
24
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Christmas Joy

Christmas Joy

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
A Carol Christmas

A Carol Christmas

2003
×
★½
Edit this entry  
22
Bleed

Bleed

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last of Mrs. Cheyney

The Last of Mrs. Cheyney

1937
×
★★½
Edit this entry  
20
Every Christmas Has a Story

Every Christmas Has a Story

2016
×
Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hillary

Hillary

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Trout

The Trout

1982
×
★★
Edit this entry  
18
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
12 Men of Christmas

12 Men of Christmas

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Melody

A Christmas Melody

2015
×
Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★
Edit this entry  
12
Merry & Bright

Merry & Bright

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Christmas at Dollywood

Christmas at Dollywood

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Journey Back to Christmas

Journey Back to Christmas

2016
×
★½
Edit this entry