Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry