Sort by

a. has logged 115 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Read prior review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Gunpowder

Gunpowder

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry